Tenis de masă

tenis de masa
Sursa: funkybiz.ro

Ungheneanul Gheorghe Litovcenco a cucerit medalia de aur la Turneul internațional la tenis de masă (categoria juniori), ce a avut loc la Bălţi în perioada 8-10 iunie. Această competiție i-a servit tînărului tenisist drept o pregătire pentru participarea la Campionatul Europei între juniori, ce se va desfășura în perioada 12-22 iulie în Austria.
La categoria de vîrstă 10 ani și mai mici, Ecaterina Toloacă a cucerit medalia de argint, iar colegul său, Igor Mușet, a ocupat locul patru și a fost menționat cu o diplomă pentru cel mai frumos și spectaculos joc.
De notat că acest turneu la tenis de masă se desfăşoară la Bălţi pentru a șaptea oară. De data aceasta au participat echipe din Ucraina, Belarus, Rusia, Azerbaidjan și R.Moldova. Participarea sportivilor ungheneni a fost posibilă, grație susținerii financiare din partea Consiliului orășenesc al primăriei Ungheni.

📍Abonează-te la canalul nostru de Telegram și urmarește pagina noastră de YouTube și de Facebook