VIDEO | Ghidighicii au învins „leii” din Costuleni

FC Costuleni a fost învinsă, scor 1-2, de Rapid Ghidighici, în cea de-a 20 etapă a Diviziei Naţionale la fotbal.
Prima parte a fost dominată uşor de FC Costuleni, însă ocaziile deţinute nu s-au transformat în goluri. Golul a sosit spre finalul reprizei, minutul 40, când Eduard Tomaşcov, a înscris din penaltyi.
Repriza secundă a aparţinut oaspeţilor, care după mai multă insistenţă la poarta lui Alexandru Mereuţă au reuşit să marcheze prin Maxim Franţuz, minutul 53, şi prin Anton Maxim, care a marcat golul victoriei, minutul 56.
După acest rezultat, FC Costuleni rămâne cu 15 puncte în clasament, ocupând locul 11, iar Rapid, a acumulat 29 de puncte, fiind pe poziţia a 7-a.
Etapa viitoare, 16 decembrie, FC Costuleni va juca la Suruceni, cu Sfântul Gheorghe, iar Rapid, la Ghidighici, cu Academia.

📍Abonează-te la canalul nostru de Telegram și urmarește pagina noastră de YouTube și de Facebook