Rezultate frumoase au obținut băieții tenismeni din Ungheni la Turneul Internațional de tenis de masă

Imagine: Mihai Adam

În perioada 05-07 aprilie, în incinta Sălii Polivalente din comuna Dumbrăvița, județul Timiș, Romania, s-a desfășurat  cea de-a patra ediție a Turneului Internațional „Dumbrăvița Trophy Championships”. Pentru al doilea an consecutiv, echipa Școlii Sportive municipale Ungheni, secția tenis de masă, condusă de profesorii-antrenori Vasile și Mihai Adam, au trecut cu brio examenul competițional.

Tenismenii ce au reprezentat cu mîndrie și onoare municipiul Ungheni, dar și Republica Moldova au fost:

• Iulian Panța (elev la școala Primară ,,Spiridon Vangheli”), care s-a clasat pe locul II la proba individual;
  • Vlad Sanduleac (elev la Liceul Teoretic ,,Ion Creangă”) a obținut locul III la proba individual;
  • Alexandru Glodeanu (elev la Liceul Teoretic ,,Mihai Eminescu”) a obținut locul III la proba echipe și locul V la proba individual.
  • Chiril Botnari (elev la Liceul Teoretic ,,Ion Creangă”) a obținut tot locul III, la fel la proba echipe.

Toți tenismenii nominalizați au participat la categoria de vîrstă anul nașterii 2015 și mai mici, băieți(U9), de fapt fiind și unicii reprezentanți ai țării noastre în această categorie.  De menționat este faptul că la acest Turneu Internațional au participat în total 250 de sportivi-tenismeni din Romania, Republica Moldova, Ungaria, Serbia și Italia.

Profesori-antrenori: Vasile și Mihai Adam

📍Abonează-te la canalul nostru de Telegram și urmarește pagina noastră de YouTube și de Facebook