VIDEO | Olimp Ungheni – USM, scor 3:1

Volei Olimp Ungheni
Imagine: Publika TV

Olimp Ungheni s-a impus în derby-ul etapei a 17-a a campionatului de volei masculin în faţa echipei Universităţii de Stat din Moldova cu scorul de 3:1. După această înfrângere, USM a pierdut locul patru şi a ieşit din cursa pentru titlu, iar Olimp Ungheni şi-a întărit poziţia a doua în clasament.
În primul set, Olimp s-a impus categoric cu 25:16, în timp ce setul doi a fost câştigat de studenţi cu 25:18. USM a pus presiune pe adversari şi în setul 3, însă nu au reuşit să îl câştige, Olimp s-a impus la limită, scor 25:21, la fel ca şi în ultimul set pe care l-au câştigat cu 25:23.
USM a pierdut locul patru în clasament şi a ieşit din cursa pentru titlu cu doar o etapă înainte de play-off campionatului.
Lideră în clasament a rămas Dinamo Tiraspol, care a fost învinsă în acestă etapă de şcoala sportivă din Bender cu 3:0.

Sursa: Publika TV

📍Abonează-te la canalul nostru de Telegram și urmarește pagina noastră de YouTube și de Facebook