Creşte calitatea învăţămîntului

Şefa Direcţiei Învăţămînt, Tineret şi Sport, Iulia Pancu, s-a declarat satisfăcută de rezultatele obţinute de instituţiile de învăţămînt din raion în semestrul I al anului de studii curent.
„Situaţia e bună şi se atestă o creştere a procentului calitativ”, a menţionat dînsa. Este vorba de organizarea eficientă a muncii, de calificarea personalului didactic, de parteneriatul cu familia. Potrivit dînsei, s-au făcut multe, iar calitatea muncii s-a aflat mereu în vizor: „Se observă o atitudine mai pozitivă din partea cadrelor didactice. Din moment ce 87 la sută din pedagogi deţin grade didactice, clar că trebuie să existe şi rezultate bune”.
Totodată, Iulia Pancu a atenţionat că rezultatele obţinute nu sînt un motiv de relaxare. „Există rezerve şi trebuie să muncim în continuare pentru a schimba situaţia în bine”, a spus dînsa.


📍Abonează-te la canalul nostru de Telegram și urmarește pagina noastră de YouTube și de Facebook 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

deneme bonusu veren siteler |
casino siteleri |
bahislion |
boostaro |
casinolevant giriş |
casinolevant |
casino şans |
casinolevant giriş |
şanscasino |
sosyobase |
En Güvenilir Casino |
lisanslı siteler |
vidobet |
vidobet giriş |
casino siteleri |
bahis siteleri |
gamdom |
güvenilir bahis siteleri |
casino siteleri en iyi |
bahis siteleri |
radissonbet |
radissonbet |
radissonbet |
betsin |
betsin |
betsin