Dorina Bagrinovski, o noua etapă pentru FC Costuleni

Concursul „MISS Divizia Naţională –Cu noi fotbalul este mai atrăgător”, organizat de www.JurnalSportiv.md, şi-a încheiat etapa a XIX-a.
Dorina Bagrinovski, reprezentanta fanilor echipei FC Costuleni, a câştigat al nouălea ei punct în clasamentul de popularitate, ea acumulând maximul de voturi –1650, deasemeni şi cele trei puncte în clasamentul general.
Cel mai interesant duel al rundei s-a disputat chiar în votingul câştigătoarei Dorina. Votingul dintre reprezentanta lui FC Costuleni a fost destul de intrigant, deoarece a întâlnit lidera la zi a clasamentului, Elena Postolachi, reprezentanta fanilor Dinamo Bender. La final s-a impus FC Costuleni, chiar dacă la fotbal s-au impus dinamoviştii.
În clasament, după 19 runde, nu s-a schimbat mare lucru, cel puţin podiumul este acelaşi, conduce Elena Postolachi, 48 puncte, fiind urmată de Dorina Bagrinovski, 43 puncte, Alisa Rîbac, 40 puncte, Gabriela Diaconu, 39 puncte şi Angela Albu, 37 puncte.
A douăzecea etapă a început la data de 6 decembrie, ora 18:00 şi va dura până la data de 13 decembrie, ora 09:00.