VIDEO | Ungheneanul Ionuţ Jardan a dat pasa decisivă în meciul Moldova-Belarus

Naţionala de tineret „sub-21 de ani” a Moldovei a remizat, scor 1-1, în meciul amical cu echipa similară a Belarusului jucat la Belek, în zona Antalyei din Turcia, unde desfăşoară un stagiu de pregătire.
Tricolorii au ţintit bara în minutul 13 al întâlnirii, dar belaruşii au răspuns cu aceeaşi monedă în minutul 20. În minutul 35, moldovenii au deschis scorul prin Tudor Starciuc. Faza a pornit de la o lovitura liberă, respinsă de fundaşii belaruşi.
Ungheneanul Ionuţ Jardan a luptat şi a recuperat un balon ca şi pierdut şi i-a pus mingea pe tavă lui Starciuc, care a înscris cu un şut de la 12 metri!
Tot Tudor Starciuc a mai înscris un gol în minutul 60, dar acesta a fost anulat pe motiv de off-side.
Acelaşi Ionuţ Jardan a fost eliminat de pe teren pentru acumulare de cartonaşe galbene.
Sursa: Publika.md

📍Abonează-te la canalul nostru de Telegram și urmarește pagina noastră de YouTube și de Facebook