Meci foarte important: FC Costuleni vs. Sheriff Tiraspol

FC Costuleni se va înfrunta cu Sheriff Tiraspol, campioana Moldovei, în cea de-a 18-a etapă a Diviziei Naţionale la fotbal.
Partida se va disputa duminică, 28 noiembrie, în ziua Alegerilor Parlamentare Anticipate, de la ora 13:00, pe Arena Complexului Sportiv Raional din Orhei.
FC Costuleni a obţinut, sâmbătă, 21 august, un punct enorm de preţios în palmaresul echipei. “Leii” au terminat la egalitate, scor 1-1, în deplasare pe terenul campioanei Sheriff Tiraspol, în etapa a V-a. A marcat pentru alb-albaştri Eduard Tomaşcov, minutul 34, după o bâlbăială a defensivei tiraspolene. Scorul final a fost stabilit de slovenul Miral Samardzic, minutul 53.
Vă aşteptăm să susţineţi echipa! Doar împreună vom învinge campionii!
Sursa: fccostuleni.md

📍Abonează-te la canalul nostru de Telegram și urmarește pagina noastră de YouTube și de Facebook