Dorina Bagrinovski, o nouă victorie pentru FC Costuleni

Concursul „MISS Divizia Naţională –Cu noi fotbalul este mai atrăgător”, organizat de www.JurnalSportiv.md, şi-a încheiat etapa a XVII-a.
Dorina Bagrinovski, reprezentanta fanilor echipei FC Costuleni, a câştigat al optulea ei punct în clasamentul de popularitate, ea acumulând maximul de voturi –1200, deasemeni şi cele trei puncte în clasamentul general.
Cel mai interesant duel al rundei s-a disputat în votingul dintre Victoria Prepeliţă (Sheriff Tiraspol) şi Alisa Rîbac (Dacia). Un duel care pe parcursul etapei s-a păstrat intriga până în ultimele momente. La final s-a impus Dacia, chiar dacă la fotbal s-au impus tiraspolenii.
În clasament, după 17 runde, nu s-a schimbat mare lucru, cel puţin podiumul este acelaşi, conduce Elena Postolachi, 45 puncte, fiind urmată de Alisa Rîbac, 40 puncte, Dorina Bagrinovski, 37 puncte, Gabriela Diaconu, 36 puncte şi Angela Albu, 34 puncte.
A optsprezecea etapă a început de la data de 22 noiembrie, ora 10:00 şi va dura până la data de 29 noiembrie, ora 10.00.