FC Costuleni, eliminată de Sheriff

Sheriff Tiraspol a pus capăt visului frumos. FC Costuleni a fost eliminată din Cupă!
La Tiraspol, pe una dintre arenele mici ale Complexului Sportiv Sheriff, campioana Moldovei a trecut cu scorul de 3-0 de echipa noastră, joi, 28 octombrie, în cadrul optimilor de finală ale Cupei Moldovei, ediţia 2010-2011.
„Viespile” au deschis repede scorul, minutul 4, prin Edgar Gauracs. Jose Nadson, minutul 79, a dus scorul la 2-0. Cu cărţile jucate, Marko Djurovic, minutul 85, a stabilit rezultatul final, 3-0.
Astfel, Sheriff şi Iskra se alătură formaţiilor FC Tiraspol, Rapid Ghidighici, Academia Chişinău, Olimpia Bălţi, FC Cahul şi Dacia Chişinău, în cadrul sferturilor de finală.
Aceasta a fost pentru prima dată în istoria clubului nostru când am disputat o partidă în optimile de finală.
Tot cu ocazia acestei partide a debutat pe banca tehnică a „leilor”, tehnicianul Igor Ursachi.
Sursa: FCCostuleni.md

📍Abonează-te la canalul nostru de Telegram și urmarește pagina noastră de YouTube și de Facebook