Fost-au vremuri… Cu trenul de plăcere la Ungheni Fost-au vremuri… Cu trenul de plăcere la Ungheni ImportantPosted oniunie 27, 2012 84 Evocatorul Iaşilor de altădată, Rudolf Suţu, scria prin 1930: „Distracţiile ieşenilor în timpul verii erau multe. Cea mai de seamă era trenul de plăcere…