O ambulanță a fost implicată într-un accident rutier produs astăzi la intrarea în satul Hirova, raionul Călărași

Trei persoane au ajuns la spital în urma unui accident produs astăzi, 2 mai 2023, pe traseul Chișinău-Bălți, la intrarea în satul Hirova. Conform informațiilor oferite de Inspectoratul de Poliție Călărași, în coliziune a mai fost implicată o mașină de model Dacia Logan.

Poliția spune că șoferul autoturismului de model Dacia Logan conducea pe drum cu prioritate în momentul când a fost lovit lateral de o ambulanță de model Hyundai, care se deplasa la o chemare. Toate cele trei persoane din autospecială  (șoferul, felcerul și infermierul) au fost preluate de un alt echipaj și transportate la spital pentru îngrijiri medicale.

Preliminar,  factorul care a condiționat comiterea accidentului rutier este neacordare de prioritate în intersecție. La moment, circumstanțele producerii accidentului se stabilesc.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *